Мабуть кожен переживав емоції, коли «прикипаєш» до якоїсь речі, але вона зношена і користуватися нею далі неможливо. Особливо гостро це відчувається з аксесуарами, які стають щоденними невтомними помічниками – сумками та рюкзаками. Проте не варто зневірятися, ми підготували для вас поради як піклуватися про них і подовжити термін експлуатації.

Шкіряні вироби

Безумовно, найкращим варіантом очищення шкіряного рюкзака або сумки буде хімчистка або обробка професійними засобами для догляду. Це недешево, тому пропонуємо вам дієві способи, які доступні кожному.

  1. Сильно забруднену сумку можна витерти ватним тампоном або ганчіркою, попередньо змоченими в мильному розчині до якого додано 10-15 крапель нашатирного спирту. Приберіть забруднення, витріть насухо і лишіть висихати повністю при кімнатній температурі. Не використовуйте для сушіння обігрівачі та батареї.
  2. Внутрішні відділи та кишені можна витрусити, пропилососити та витерти мокрою ганчіркою. Робіть це регулярно, адже від монет, ключів бруд попадає на тканину, яка може стати джерелом інфекції.
  3. Сумку або наплічник, які просохли можна обробити спеціальним кремом для шкіри, який немає кольору. Можна використовувати і креми з відтінками, але уважно обирайте той, який підходить до вашого аксесуару.
  4. Специфічні забруднення на кшталт пасти з кулькової ручки можна прибрати за допомогою ганчірки, змоченої в лимонному сокові. А сліди помади добре видаляти спиртом.
  5. Пам’ятайте, що шкіряні речі не можна чистити за допомогою агресивних розчинів – бензину, керосину, розчинників фарби тощо.
  6. Не можна їх також прати (в крайньому випадку руками в теплій замиленній воді), адже шкіра схильна до деформації, зморщення, втрати форми та еластичності.

Замшеві вироби

На відміну від шкіряних виробів, замшеві потребують більшого догляду. Перше, що вам потрібно зробити – це придбати спеціальну щіточку для чищення, з допомогою якої видаляти забруднення. Вони бувають 3-х типів – з гумовими, металевими та синтетичними щетинками. Такі щітки не лише видаляють бруд, але й розрівнюють ворсинки замші. Для видалення пилу продаються спеціальні губки. Періодично сумку або наплічник потрібно обробляти спеціальним розчином, який не тільки зберігає презентабельний вигляд речей, але й робить їх еластичними та посилює здатність відштовхувати воду.

Зняти лоск та засаленність певних ділянок можна за допомогою народного методу. В склянку молока додайте чайну ложки харчової соди, розмішайте. Протріть розчином проблемні зони. Місця, які щільно засмальцьовані можна обробити іншим розчином. Додайте до склянки води 10-15 крапель нашатирного спирту, обробіть потрібну область. Потім протріть її ганчіркою змоченою в чистій воді, дайте підсохнути та підчистіть місце звичайною канцелярською гумкою. Водно-спиртовий розчин можна замінити оцтовим (чайна ложка концентрату на 1 л води). Видаляти плями з замші не можна за допомогою спеціальних хімічних засобів для видалення плям.

Сушать замшеві вироби при кімнатній температурі. Рекомендується також наповнити їх зсередини папером, який всотує в себе вологу. Після висихання скористайтеся щіточкою, щоб розправити ворс.

Візьміть за правило періодично видаляти з замші пил та розгладжувати ворсинки щітками.

Зберігання

Зберігати наплічники і сумки з замші або шкіри потрібно в окремій картонній коробці. Наповніть речі простим папером зсередини, щоб виріб не втратив своєї форми, обгорніть в папір зовні і покладіть в коробку. Ні в якому разі не можна зберігати речі в дуже холодному приміщенні, а також біля батарей чи обігрівальних приладів. Перед зберіганням варто обробити аксесуари спеціальними розчинами, лаковані та глянцеві речі необхідно змастити гліцерином, щоб вони не потріскалися.

Якщо ви будете дотримуватися цих нехитрих правил, ваші речі будуть служити вам довго, зберігатимуть свій первинний стан та радуватимуть вас.